Ekologia • Środowisko • Wsparcie

Dbamy o środodowisko

od 2004 r.

Bardzo ważnym aspektem w naszej firmie jest dbałość o środowisko. Wszystkie nasze decyzje dotyczące używanych materiałów, maszyn, lakierów, farb itp podejmujemy przez pryzmat ekologii.

W tym celu stale się doskonalimy, czerpiąc z przykładów najlepszych praktyk biznesowych. Oferujemy kompleksowe zaopatrzenie naszych Klientów w farby, lakiery i akcesoria lakiernicze zgodne z odpowiednimi normami. 

Ekologiczny

park maszynowy

Ściana lakiernicza

Usuwa z otoczenia cząsteczki materiałów powlekających unoszących się w powietrzu, które nie trafiły na powierzchnię lakierowanego przedmiotu, a unosząc się, tworzą zagrożenie uszkodzenia powłoki malarskiej i dodatkowo stwarzają zagrożenie pożaru lub wybuchu. Filtruje do 95% zanieczyszczeń stałych, a filtr włókninowy ma za zadanie zatrzymać pozostałe 5% zanieczyszczeń. Dodatkowym zadaniem włókniny jest zapewnienie równomiernego odciągu powietrza przez całą powierzchnię filtra kartonowego.

Stół szlifierski

Stół szlifierski odciągowy przeznaczony jest do odciągu wiórów suchych i pyłu drewnianego, pyłu z ręcznego szlifowania między nakładaniem warstw lakierniczych itp. Odsysanie działa na całej powierzchni roboczej stołu, jak również dodatkowo na krawędzi wzdłuż stołu. 

sameer-E7VBoUaP648-unsplash

Odpylacz strumieniowy

Odpylacz strumieniowy jest urządzeniem ssącym, które przy pomocy przewodu elastycznego może być podłączone bezpośrednio do obrabiarki. Rama urządzenia wyposażona jest w koła skrętne, które po odblokowaniu hamulców umożliwiają swobodne przemieszczanie. Noga jest elementem składanym – ma to na celu zmniejszenie wysokości maszyny przez co umożliwia umieszczenie jej w pomieszczeniach o dość ograniczonych bramach wjazdowych. Urządzenie jest wyposażone w moduł gaszący – zabezpieczający przed samozapaleniem, które w temperaturze 72˚c włącza zabezpieczenie termiczne i uruchamia gaśnice.

Filtr węglowy

W urządzeniu elementem filtrującym jest węgiel aktywny, który służy do fizycznej adsorpcji LZO z filtrującego powietrza. Zbiornik w urządzeniu napełniany jest wcześniej mienionym materiałem filtrującym. Cząstki LZO, które przechodzą przez węgiel aktywny wnikają do jego środka łącząc się z nim poprzez siły van der Waalsa. 

tobias-van-schneider-lHGeqh3XhRY-unsplash

Wspieramy fundacje i stowarzyszenia

bo ludzie sią najważniejsi

Fundacja onkologiczna ALIVIA

Misją Fundacji Alivia jest mobilizowanie i aktywizowanie chorych na raka do bycia odważnym, aktywnym pacjentem, poszukującym najlepszych terapii, lekarzy i ośrodków, najkrótszych kolejek do badań diagnostycznych i wszelkich innych informacji, które mogą poprawić ich wyniki leczenia i stan zdrowia. Fundacja Alivia edukuje i reprezentuje pacjentów onkologicznych w debacie publicznej oraz daje narzędzia, dzięki którym mogą oni odważniej decydować o swoim zdrowiu, miejscu i sposobie leczenia.

FundacjaAlivia

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystki Kociewia

Stowarzyszenie Klub Kociewiak wspiera działania sportowe i turystyczne na terenach Kociewia i okolic. Organizuje między innymi takie wydarzenia sportowe, jak: Biegowe Grand Prix Kociewia, Pomorskie Święto Rzek, obozy sportowe, spływy kajakowe, biegi i inne imprezy sportowe.

Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami Sp. z o.o.

Tworzone przez artystów malujących ustami i nogami obrazy nie są przykrywką dla działań dobroczynnych na rzecz artystów. Władze przyjmują do Związku jedynie artystów, którzy prezentują odpowiedni poziom artystyczny. Liczy się przede wszystkim talent i jakość prac. Niepełnosprawność jest sprawą drugorzędną. Jedynie takie założenia pozwoliły wprowadzić tego rodzaju twórczość na międzynarodowy rynek sztuki.