Trendy w projektowaniu kuchni na 2021 rok

Minimalizm, przejrzystość, odważne połączenia kolorów i wyróżniające się dodatki – to trendy, które przeważają w projektowaniu kuchni w 2021 roku. Współczesne aranżacje zachwycają i sprawdzają się dla wielbicieli zarówno małych jak i większych przestrzeni.

Matowe wykończenia i szlachetne drewno

Stawiamy przede wszystkim na harmonię, funkcjonalność i porządek. W nowoczesnych kuchniach pojawiają się połączenia drewna z matowymi gładkimi frontami bez uchwytów lub uchwytami frezowanymi. Rezygnujemy z prezentowania akcesoriów kuchennych, a sprzęty AGD ukrywamy za zaprojektowanymi na wymiar frontami z płyty MDF lub drewna. Kuchnia staje się przyjemnym i spójnym artystycznie pomieszczeniem.

Coraz częściej pojawia się również wyspa kuchenna, która sprytnie oddziela kuchnie od pomieszczenia dziennego. Marmurowe blaty i brak górnych szafek przy dużych przestrzeniach tworzą miejsce, w którym dużo łatwiej wykonuje się codzienne obowiązki. Kropkę nad „i” w projektowaniu kuchni w 2021 roku stanowią przykuwające wzrok dodatki – oryginalny sposób oświetlenia, kwiaty w donicach czy wiszące, metalowe organizery kuchenne.