Pielęgnacja frontów wykonanych z płyt MDF

Fronty wykonane z płyt MDF to niezwykle trwałe i estetycznie wyglądające wykończenia mebli, które pasują do praktycznie każdej aranżacji. Jednak, aby fronty na długo zachowały swój nieskazitelny wygląd, należy je regularnie czyścić i pielęgnować. Podpowiadamy, jak to robić.

Pielęgnacja frontów delikatną ściereczką

Wszystkie zabrudzenia powinny być usuwane od razu po wystąpieniu. Dzięki temu wystarczy użyć jedynie miękkiej, najlepiej bawełnianej ściereczki, aby pozbyć się wszelkich plam. Idealnie do czyszczenia frontów z płyt MDF nada się również lekko wilgotna mikrofibra.

Trudniejsze zanieczyszczenia mogą wymagać nieco silniejszych środków, np. wody z mydłem, a nawet delikatnych mleczek. Na rynku są również dostępne specjalistyczne preparaty do czyszczenia w sprayu. To idealne rozwiązanie, gdyż nie rysują one powierzchni płyt i nie pozostawiają smug.

Czego unikać?

Nadmierny kontakt płyty MDF z wodą może przyczynić się do jej odkształcania. Nie wskazane są także produkty na bazie alkoholu (mogą odbarwiać fronty) oraz mleczka posiadające właściwości ścierne.